Dělá CrossFit ženy mohutné?

 

Většina žen se mě ve spojitosti s CrossFitem ptá na to samé: „Budu po Crossfitu svalnatá?“ Tato otázka pramení z toho, že při CrossFitu se často zvedají těžké váhy – a populárním mýtem je, že po zvedání těžkých vah lidé zmohutní. Nejjednodušším způsobem, jak na tento dotaz odpovědět, je NE, protože nemáte dostatek testosteronu k vyvinutí objemných svalů. Pokud žena nemá hormonální dysbalanci nebo nebere testosteronové doplňky či steroidy, nemůže z CrossFitu nebo jakéhokoli jiného silového tréninku zmohutnět.

Ženy potřebují zvedat těžké váhy

Znám hodně žen, které se bojí zvedat těžké váhy, protože nechtějí vypadat statně. A jelikož vzpírání je součástí CrossFitu, mnoho z nich se obává, že jim po CrossFitu narostou ohromné svaly. Nicméně, existují tři zásadní důvody, proč by ženy měly zvedat těžké váhy: estetika, spalování tuků a fungování při každodenních činnostech.

1. Vzpírání těžkých vah vybuduje u žen svaly, ale ne natolik, aby vypadaly mohutně.

Naopak, ženy dosáhnou hezky vytvarované a zpevněné postavy, kterou si mnoho z nich přeje. Nechci odbíhat od tématu, ale pokud usilujete o vytvarování postavy, musíte začít jíst zdravě a cvičit s těžšími váhami. Udělat 200 opakování s lehkými činkami tělu nic nedá, naopak 5 opakování s těžkým zavážím ano. Základem pro estetickou postavu je zdravá strava a zvedání těžkých vah. Důvodem je, že pokud nezvedáte, budete jen kost a kůže, a nebudete mít nic, co by dodalo tělu tvar. A pokud nejíte zdravě, svaly se budou akorát tak schovávat za vrstvou tuku.

2. Těžké váhy vybudují sexy svaly a pak budete ještě více sexy, protože svaly budou spalovat tuk.

Vzpírání těžkých vah pomáhá spalovat tuk, protože zrychluje metabolismus, který přeměňuje kalorie na energii. Svaly potřebují ke svému fungování daleko více energie než tuk, takže jenom díky vybudování svalů budete spalovat tuk.

3. Zvedání těžkých vah se vám bude hodit v každodenním životě.

Je to jednoduché, pokud chcete unést ten těžký pytel granulí pro psa, pak musíte posílit svaly. A právě při CrossFitu naberete svaly, které vám hezky vytvarují postavu a pomohou vám fungovat v běžném životě. V žádném případě ale z CrossFitu nebudete mohutná.

Ženy v jakémkoli věku mohou dosáhnout úspěchu díky CrossFitu a upravení stravy. Stále jsem vás nepřesvědčil? Myslíte, že Cameron Diaz a Jessica Biel by se věnovaly CrossFitu, pokud by se po něm staly statné?

Neváhejte.  Začněte hned, protože ZÍTRA JE POZDĚ.

Autor: Matt Krakowski

Přeložila: Jana M.