Aquaman Workout: Jak Jason Momoa rýsoval pro roli Aquamana

 

Aby se Jason Momoa dostal do formy pro svou roli, použil metodu Gym Jones. Gerard Butler použil stejný program pro film 300: Bitva u Thermopyl a Henry Cavill pro postavu Supermana ve filmu Muž z Oceli. A to proto, že všichni tři herci měli stejného producenta a režiséra Zacka Snydera.

Snyder je rád, když jeho superhrdinové pracují s Markem Twightem v jeho Gym Jones. Tam se jejich cvičební program soustředí na funkční sílu. To znamená provádění cviků a napodobování pohybů, které by dělal superhrdina.

Momoa hraje Aquamana ve filmu Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti ( 2016 ),Liga spravedlnosti ( 2017 ) a Aquaman ( 2108 )

Jason Momoa musel vypadat jako superhrdina z Atlantidy. Proto jeho trénink zahrnoval mnoho funkčních pohybů jako například šplhání po stěně,švihání lany a další cviky. Pro přípravu Aquamena cvičil nejméně 2 hodiny denně,5-6 dní v týdnu.

Jasonova postava Arthur Curry je napůl člověk, napůl nadpřirozená bytost. Jeho otec je člověk a jeho matka Atlanna,královna Atlantidy. Díky tomu má Aquamen schopnost dýchat pod vodou, nadlidskou sílu, hbitost a rychlost.

Paže

Jason Momoa posiloval svoje ruce lezením po horolezecké stěně. K tomu přidával cvičení v posilovně. Místo aby se zaměřil výhradně na budování paží, používal při tréninku komplexní cviky celého těla.

Záda

Jason musel posílit záda nejen pro roli Aquamena,ale také kvůli lezení po stěně. Jeden z cviků, které používal, byly  přítahy jednoruček. Udělal jich, co nejvíce mohl na jedné ruce a pak je vystřídal. To je metoda Gym Jones-zkoušíte cvičit do selhání. To zaručí, že cvičíte tak tvrdě, jak jen můžete.

Břicho

Jason neprovádí moc cviků, které se zaměřují na posilování břicha.

Opět namísto toho dělá cviky celého těla. Sám ví, že klíč k pekáči buchet je spalování tuku.

Trenér Mark Twight také mluví o vůli. Jeho tréninky jsou náročné jak po fyzické stránce, tak po mentální stránce.

Aquamenův cvičební plán

Momonův trénink se skládá z mnoha opakování. Například dělání 10,9,8 opakování až do 1. A potom zase pozpátku od 1 až po 10 opakování.

Stejně jako The Rock,Superman a mnoho dalších superhrdinů je Jason ranní ptáče. Vysvětluje, jak je jeho trénink během natáčení náročný:

,,Při natáčení Conana trvaly dny 15 hodin. Natáčíte celý den. Vsáváte v 5 hodin ráno,aby jste si mohli před natáčením zacvičit. Stejné to bylo s Ligou Spravedlnosti. Lidé si myslí, že je to lehké.“

Jasonova dieta pro Aquamena je stejná jako standartní dieta pro superhrdinu s jednou výjimkou. Zakládá se na jezení libového masa a zelené listové zeleniny. Jediný rozdíl je v tom, že Jason nemůže žít bez Guinnesu. Na to Monoa říká:

,,Stálá dieta. Hodně masa, zeleniny a trocha Guinnesu. Potřebujete přeci železo na zvedání železa, ne?“

Jason Momoa se spolu se svojí ženou Lisou Bonet zaměřují na zdravou výživu, když jsou spolu. Pokud jsou od sebe, Lisa říká, že je těžší ho udržet s dietou na uzdě.

Při rozhovoru pro  USA Today řekl Jason o svém tréninku a dietě pro roli Aquamena:

,,Prostě sním svoje maso, vypiju svůj Guinnes a jdu zvedat železo. Makat, makat a zase makat.“

Na otázku, zda opravdu pije, když se připravuje na roli, odpověděl pro Men’s Health:

,,Jím tolik libového masa a zeleniny co to jen jde a šetřím kalorie pro Guinnes.“

Jaké je jeho oblíbené libové maso? Jason volí mořskou rybu. A nejlépe, když ji chytí on sám!

Když cvičí 2 hodinové tréninky v posilovně a stejně tak dlouho šplhá po stěně, musí Monoa přidat extra kalorie do své diety. Trénink pro Aquamena byl zábavný, ale vyčerpávající. Jeho dieta nebyla určena pouze pro nabírání svalů, ale také pro doplnění energie pro další trénink.

Příprava pro Conana

Když natáčel Conana,jeho trenér přiznal, že nejtěžší bylo přidat 11 kilo svalů na chlápka s takovou atletickou postavou. Pro postavu Conana musel Jason jíst hodně kuře a zeleninu. Pro Ask Men Monoa řekl:

,,Snědl jsem kuřecí prsa a šel jsem na hodinu až dvě cvičit.Také jsem si dal arašídové máslo nebo med,když jsem potřeboval energii.Po tréninku jsem si dal další kuřecí prsa.A potom 2 hodiny kardia a nacvičování scén do filmu.“

Aquamenova dieta

Při náročném tréninku a dietě bohaté na proteiny musel Momoa najít ideální způsob jak to zvládnout. Dieta pro roli Aquamena nebyla žádná procházka.

,,Musel jsem být opravdu vysekaný. Nemohl jsem pít tolik piva jako normálně. Pro roli Kahl Draga ve Hrách o trůny to bylo skvělé. Vše, co jsem musel dělat bylo cvičit, jíst pizzu a pít Guinness.Těd si musím hlídat moji holčíčí postavu ( smích ).“

Jasonovy tělesné proporce

Jason Momoa měří 195cm a váží 97 kilo. Pro roli Conana se dostal na 106 kilo. Je mu 37 let a má Havajské a Polynéské předky. Se svou ženou Lisou Bonet se oženil v roce 2007 a mají spolu dvě děti.