Dieta a cvičení Luka Evanse pro roli Hobita

 

Luke Evans as The Hobbit workout

Obsadil role řeckého boha, drsňáka nebo akčního hrdiny v epic filmech jako Rychle a zběsile 6 (2013), Nesmrtelní (2011), Souboj Titánů (2010) a dalších, protože Luke Evans má neuvěřitelně silnou fyzičku. Poslední dobou navíc oslnil své fanoušky se svým vyrýsovanou a zpevněnou postavou ve filmu Hobit: bitva pěti armád (2014). My jsme nahlédli do jeho jídelníčku a tréninkového plánu, kterého se držel, aby mohl obsadit roli Barda Lučištníka.

Řekněte NE alkoholu

Tento milovník dobrého jídla musel shodit několik liber, aby vypadal štíhle a vylepšil svůj fyzický vzhled. Nejenže musel omezit příjem tučných, zpracovaných a nezdravých jídel, ale také musel snížit příjem jeho oblíbených alkoholických nápojů. Protože alkohol obsahuje hromadu kalorií navíc, neměl jinou možnost, než přestat pít. Po značně dlouho dobu se držel velmi striktního dietního režimu. Luke tvrdí, že největší výzvu pro něj při dodržování diety představovalo odmítání alkoholu při setkání s přáteli. Buď musíte omezit čas strávený v jejich společnosti, nebo musíte mít vůli a odolat pokušení, zatímco vás vaši kámoši stále lákají.

Přestat pít alkohol bylo podle Luka nejdrsnější věc, kterou pro sebe musel udělat. Nicméně to bylo nadmíru důležité, protože alkohol dodává tělu nadbytečné kilogramy. Pokud si tedy toužíte uchovat štíhlou linii, vyhněte se alkoholickým nápojům obloukem. Kromě toho, že zásobují tělo kaloriemi navíc, také vás ovlivňují při výběru potravin a kvůli nim jste náchylnější dělají vás náchylnými a ledabylými k necelozrnným potravinám. Při opilosti se totiž nejméně zajímáte nutriční hodnoty potravin a to vede k tomu, že si dáte jídla, která obsahují prázdné kalorie.

Cheat days

Luke říká, že když musel přežívat na přísné dietě, tak jeho jedinou útěchou byly cheat dny. Vždycky si jednou za týden při takovém dnu mohl vydechnout a zvláště si tento den nechával na příležitosti, kdy si mohl vychutnat jeho oblíbené alkoholické nápoje. Luke považuje Cheat dny jako zásadní pro adekvátní fungování organismu. Pokud se budete stravovat pouze nízkokalorickými a nevýživnými potravinami, po nějaké chvíli metabolismus zpomalí a zleniví.

Více menších ale nutričně vydatných jídel

Zatímco usilovně cvičil, Lukův nutriční poradce mu radil sníst několik menších jídel za den. Naordinoval mu vařené nebo grilované kuře, suši, tuňáka, zelené listové saláty atd. a to přibližně každou hodinu. Jeho dieta byla velmi přísná a skládala se pouze z nízkokalorického, ale nutričně výživného jídla. Zmrzila, chleba, omáčky, těstoviny a další byly zařazeny do kategorie zakázaných jídel. Dokonce i proteinový nápoj, který pil, byl bez příchutě. K tomu všemu, příliš tučné potraviny, jako například červené maso, uzeniny a podobně byly vyloučeny z jeho jídelníčku. Co se týče potravinových doplňků místo nich raději jedl syrové potraviny jako zeleninu a šťávy z nich. Také se ujišťoval, že vypil litry vody, aby jeho tělo bylo čisté a hydratované.

Cvičení s trenéry

Luke Evans shirtless

Cesta k vyrýsované postavě nebyla pro Luka vůbec jednoduchá. Jeho zjevně svalnatá postava je výsledkem sedmitýdeního namáhavého cvičení a tréninku, kterému se věnoval pod dohledem trenérů. Jeho tréninky byly zacíleny tak, aby se jeho tělo stalo pružnější a pevnější. Luke prohlásil, že cíl, na který myslel během budování jeho těla bylo, kromě toho, aby vypadal skvěle v polonahých scénách, aby dobře ztvárnil svou roli ve filmu. Tento nápadný herec, který ztvárnil roli vůdce, si přál pochlubit těmito rysy ve skutečnosti, proto neustoupil před energickými až skoro válečnými tréninky. Věří, že, abyste ve filmu předvedli perfektní výkon, musíte zapracovat na dobrém fyzickém vzhledu vhodného pro vaši roli, ale také se potřebujete ponořit do své práce tak hluboko, že zapomenete na své skutečné já a zůstanete pouze člověkem, kterého ztvárňujete.

Zdroj: HealthyCeleb

Přeložila: Jana M.