The Rock interview: Herkules

 

Dwayne The Rock‘ Johnson o budování těla poloboha pro hlavní roli Herkula

the rock

Co vás přivedlo k této roli?

Natáčení filmu o Herkulovi bylo mým snem velmi dlouhou dobu. Je to postava, která celá staletí inspirovala tolik lidí, včetně mě. Když jsem byl malý, měl jsem jeden z těch starých malovaných plakátů Steva Reevese jako Herkula. V Nespoustaném Herkulovi je moment, kde odtrhne řetězy od sloupů a zakřičí, „Já jsem Herkules!“ a mě jako dítěti mi to tenkrát připadalo naprosto fascinující. Navíc jsem vždycky chtěl nosit bederní roušku. Když jsem se před 15 lety probojoval do Hollywoodu, byl to úplně první projekt, o který jsem se ucházel, takže to pár let trvalo, než jsem se k roli dopracoval.

Co jste chtěl svou postavou dokázat?

C:\Users\Slavek\Desktop\V.I.P\The Rock interview Hercules\hercules-workout-3.jpg

Pro mě způsob, jakým byl Herkules natočený, musel být vyvážený, co se týče humoru, srdce a velkých impozantních akcí – a myslím, že jsme to tak dokázali a doladili jsme příběh s postavami, které jsou zábavné. Chtěl jsem, aby Herkules měl šarm a byl vším, co si lidé představují, aby fyzicky byl.

Co to vyžadovalo, pokud jde o trénink a stravu?

Možnost hrát v Herkulesovi dostanete jenom jednou, takže jsem se snažil, co nejvíce jsem mohl, abych proměnil mé tělo. Chtěl jsem, aby diváci viděli verzi postavy, kterou jsem měl v hlavě při natáčení, a věděl jsem, že to vyžaduje opravdovou sílu, tvrdý trénink a přísnou dietu. Proto jsem se před osmi měsíci začal připravovat s trenérem zaměřeným na posilování a formování a současně s výživovým poradcem. K vytvoření takové postavy je třeba věnovat pozornost detailům. Někdy musíte ubrat kardia a jindy ho zase přidat, cvičit třikrát denně a zvýšit vaše kalorický příjem na 8 000 za den nebo naopak snížit. Nicméně od té doby, co jsme začali natáčet, jsem nabral 16 kg svalů.

Co bylo nejnáročnějšího na přípravě?

C:\Users\Slavek\Desktop\V.I.P\The Rock interview Hercules\dwayne-johnson-hercules-1.jpg

Dosáhl jsem fyzického vrcholu a nejtěžší a nejvyzývavější věc bylo se v něm udržet po dobu pěti nebo šesti měsíců natáčení, protože všechno muselo sedět a vy jste museli vypadat stejně první den jako 95. den. Musel jsem cvičit dvakrát denně ještě vůbec předtím, než jsem začal natáčet. Byla to obrovská výzva, ale tak je to správně, hrát Herkula přeci musí být výzva!

Autor: Ben Ince

Přeložila: Jana M.