Top 6 částí těla, které mají celebrity pojištěny

 

C:\Users\Slavek\Desktop\celebrity-insured-body-parts.jpg

Pokud vaše živobytí závisí na nějaké dovednosti nebo části těla, pak je určitě finančně rozumné si ji pojistit. Hodně celebrit (nebo jejich zaměstnavatelé) v určitých oblastech podnikli poněkud směšně bezpečnostní kroky, aby se ochránili před případnou ztrátou, a dopadlo to tak, že si fotbalista nechal pojistit nohy a zpěvák hlasivky.

Mnoho příběhů pojištění celebrit je spojeno s reklamní činností, které se věnují. Tak například pokud někdo dělá reklamu na pasty na zuby, tak potom dotyčná společnost pravděpodobně pojistí zuby hvězdě, které se to týká. Nicméně částky, kterých pojištění dosahuje, jsou k smíchu.

Top 6 částí těla, které si celebrity nechávají pojišťovat

Nohy

V jednom z nejzámnějších případů pojištění celebrit byly nohy Davida Beckhamu oceněny na 70 milionů dolarů – přesto doufáme, že pro jeho dobro pojištění pokrývá škodu způsobenou jak časem, tak fotbalem. Jakkoli je tato suma vysoká, stejně to nepředčilo Cristiana Ronalda, o kterém veřejně Real Madrid prohlásil, že jeho nohy jsou pojištěny na 144 milionů dolarů pro případ, že by mu je natrvalo poranil faul.

Hlasivky

Zpěváci a vokalisté vydělávají slušné peníze zpěvem a díky tomu jsou problémy jako hlasivkové uzlíky poměrně častým zdravotním problémem, na nichž jejich choulostivé a hodně využívané hlasivky doplácí. „The Boss“ tedy Bruce Springsteen si údajně pojistil své hlasivky na 5,7 milionů dolarů u banky Lloyds of London, pojištovatele, který se zaměřuje na pojišťování různých zvláštních věcí.

Chuťové buňky

Degustátoři si velmi cení své schopnosti, díky které dokážou rozlišit jemné příchutě určitého jídla či pití. Je tedy pochopitelné, že degustátor Egon Ronay a someliér Ilya Gort mají své chuťové a čichové smysly příslušně pojištěni na 400 000 dolarů a 8 milionů dolarů za kus. Prvně jmenové je zvláště zajímavé, protože vědci se zatím neshodli, která část úst umožňuje lidem posuzovat chuť, takže, jak by otestovali, zda jsou chuťové smysly poškozeny, je dosud neznámé.

Prostředník

Pokud se žívíte jako kytarista, pak jsou vaše prsty pravděpodobně nejcennější částí vašeho těla. Je proto smysluplné, že si kytaristé nechávají pojistit prsty, přičemž proslulý Keith Richards si pojistil svůj prostředník na neuvěřitelných 1,6 milionů dolarů. Možná, že nejkurióznějším příběhem, co se týče pojištění, je příběh Jeffa Becka, který navýšil své pojištění na 700 000 dolarů za jeden prst poté, co se omylem řízl do konečku prstů, když krájel mrkev.

Zuby

Dalším případem, kdy se celebrita nechala pojistit právě kvůli reklamě, je herečka America Ferrera, kterou se proslavila v Ošklivce Betty. Ta si nechala svůj zářivě bílý úsměv pojistit na 10 milionů dolarů, když se účastnila charitativní kampaně společnosti Aquafresh zaměřující se na bělení zůbu, a přitom nabízela péči o chrup nezaměstnaným ženám zdarma. Pokud vás zajímá, kolik péče ono připojištění na 10 milionů dolarů může představovat, pak si zkuste představit 10101010 Walgreen kartáčků na zuby za 99 centů.

Zadek

Podle komických avšak nepravdivých zvěstí si Jennifer Lopez nechala pojistit svůj zadek, díky kterému je tak charakteristická. Ovšem není jediná, která si nechala pojistit pozadí: podle deníku Time si brazilská sex ikona Suzana Alves nechala pojistit zadek, kotníky a kolena na 2 miliony dolarů v rámci pojišťovací reklamní kampaně.

Zdroj: HealthyCeleb

Přeložila: Jana M.