10 způsobů, jak omládnout o 10 let jen za 10 minut

 

Každá žena chce vypadat o 10 let mladší, než jí ve skutečnosti je. Ačkoli stárnutí nezastavíme, dobrou zprávou je, že můžeme stárnout s elegancí. Nezáleží na tom, jestli je vám třicet, čtyřicet nebo padesát, s těmito triky budete raz dva vypadat o hodně mladší. Nicméně mějte na paměti, že pokud nejíte zdravě, pravidelně necvičíte a nespíte dostatečně, těchto 10 způsobů, jak vypadat o 10 let mladší jen za 10 minut vás nezachrání.

Dejte jiskru vašim očím

Stárnutím ztrácí vaše pleť jas, především kolem očí. Abyste jim zpátky dodali třpyt a lesk, rozprašte světlý rozjasňovač na vnitřní koutky oka a pod obočí. Lesklé oční stíny rozzáří vaše oči. Ale musíte si dát pozor, aby rozjasňovač nebyl příliš třpytivý, jedním z nejlepších způsobů, jak to zjistit, je dát si trochu očního stínu na vnější stranu ruky a vyjít na sluneční světlo. Pokud vídíte částečky, které vypadají jako kousky slídy, pak jsou tyto stíny až moc třpytivé. Pokud je vám přes 30, 40 nebo 50, natřete si na oční víčka trochu makeupu nebo pudru, díky tomu oční stíny déle vydrží.

Rozmázněte oční linky

Získejte přirozenější vzhled rozmáznutím oční linky. Tužku na oči namalujte k horní linii nad řasy (blízko jejich kořínků) a aplikujte ji i mezi kořínky. Použitím zploštělého štětce ji rozmázněte. Pokud nedokážete namalovat linku přesně, nebojte, lehké rozmáznutí postačí, a v okamžiku budete vypadat mladší.

Zesilte objem svých řas

Dalším trikem k mladistvému vzhledu je zvětšení objemu řas. Stárnutím se mohou vaše řasy stát slabšími, kratšími a jemnějšími, takže je důležité zvolit správnou řasenku. Je dobré sáhnout po takové, která přidá objem a délku vašim řasám a dá vyniknout vašim očím. Ale i zde platí pravdilo, že s ničím se to nemá přehánět.

Použijte kvalitní makeup

Dobrý makeup, pokud je správně nanesený, umí dělat zázraky. Měl by zvýraznit, ale neskrývat vaši přirozenou krásu. K jeho aplikaci doporučuji používat nelatexovou houbičku, která rovnoměrně rozprostře makeup a vytvoří perfektní základ pro tvářenku či pudr. Další skvělou věcí na nelatexové houbičce je, že je skvělá pro citlivou pokožku.

Schovejte tmavé kruhy pod očima

Není snadné se zbavit tmavých kruhů pod očima zvláště, když je vám přes čtyřicet. Většina žen se je snaží skrýt pod silným matným korektorem, ovšem to je velká chyba. Na taková místa je lepší použít světlý rozjasňujicí korektor, kterým prosvětlíte oční okolí. Ten naneste pod oči, k vnitřnímu koutku oka a k vnějšímu koutku oka.

Nepřežeňte to

Korektor je skvělý, ale nepoužívejte ho zbytečně hodně, protože tím jen zvýrazníte vrásky a udělá vás to starší. Je těžké vybrat správný korektor a makeup, proto se při výběru nebojte experimentovat, dokud nenajdete to, co hledáte.

Sáhněte po správné rtěnce

Správná rtěnka vám pomůže vypadat o 10 let mladší za 10 minut. A jen proto, že vám je přes 40, tak to neznamená, že si nemůžete dovolit rudou rtěnku. Nicméně, abyste zvolili perfektní odstín červené, musíte brát ohled na tón vaší pleti. Ženy se světlou pletí by měli zvolit červenou s nádechem do modra. Majitelky tmavší pleti by naopak měli používat krvavou červenou. I zrzky mohou nosit rudou rtěnku, ale vybírat by měli z cihlové nebo rajčatově rudé.

Podtrhněte barvu vašich očí

Pokud nosíte brýle, abyste vypadali mladší, měla byste podtrhnout krásu vašich očí. Jedním z nejjednoduších způsobů je použít jinou barvu očních linek, než je barva vašich očí. Takže jestliže jsou vaše oči zelené, použijte tužku v barvě lilku. Jsou-li hnědé, sáhněte po námořnické modré. A když zase máte oříškově hnědé oči, vyzkoušejte zelenou a majitelky modrých očí by měli používat čokoládově hnědou.

V jednoduchosti je krása

Ačkoli se trendy hodně zaměřují na řasy, tváře a rty, nevěnujte jim zase tolik pozornosti. Pokud ale chcete vypadat mladistvě, postačí když rozmáznete fialovou, modrozelenou nebo modrou oční linku na horní linii nad řasy, zesílíte objem řas řasenkou a pak použijte růžovou barvu na rty a tváře a za chviličku budete vypadat nepřekonatelně.

Opalovací krém raději každý den

Říkáte si, že opalovací krém vám přeci nepomůže pomoct vypadat mladší? Je to tak. Kvalitní opalovací přípravek chrání pokožku před stárnutím a snižuje riziko rakoviny kůže. Zkuste najít takový krém, který se dá použít na pokožku celého těla, včetně vašich víček.

Nemůžeme zakrýt každou vrásku či nedokonalost, ale můžeme udělat pár triků, díky kterým budeme vypadat mladší. Je stovky různých produktů proti stárnutí, ale nenechte se tím zmást. Jezte zdravě, pijte dostatek vody, cvičte, méně se stresujte a brzy budete vypadat, ale i se cítit o více než 10 let mladší.

Autor: Anna

Přeložila: Jana M.