10 způsobů jak se snadno zbavit opuchlých očí

 

Kůže okolo očí je velmi tenká a citlivá a je důležité o ni každodenně pečovat. Vždyť první věc, které si na vás ostatní lidé všimnou je váš obličej. Tmavé kruhy nebo opuchliny pod očima nejsou to, co chcete ukazovat svému okolí. Naštěstí existuje několik jednoduchých a ověřených domácích rad, které s opuchlýma očima dokážou divy.

1. Studené čajové sáčky

Cold Tea Bags

Nejlepší způsob jak to udělat, je dát vařit vodu a potom přelít přes čajové sáčky, aby byly mokré. Nechte je vychladnout v lednici a potom přiložte na vaše oči. Není nutné použít čaj s obsahem kofeinu, ale díky němu je účinek ještě větší. Dokonce může pomáhat vyhlazovat vrásky.

2. Salátové okurky

Cucumbers

Každý ví, že přikládání plátků okurky na oči přispívá ke snížení opuchlosti kolem očí, ale jen málokdo ví, že existuje ještě efektivnější způsob jak salátovou okurku použít na oteklé oči. Šťáva vyrobená z rozmixované okurky působí jako vysoce efektivní adstringent (léčivo nebo rostlinná droga se stahujícími účinky, místně zužující cévy a snižující vyměšování). Jednoduše rozetřete kolem očí a nechte působit 15 minut, než šťávu z obličeje smyjete.

3. Brambory

Potatoes

Věřte nebo ne, brambory jsou skvělé pro vaše oči. Obsahují enzym catecholase,který má zesvětlující účinky na kůži a tím zmírní tmavé kruhy, které opuchlé oči doprovázejí. Pokud použijete vychlazené plátky brambor, chladivý efekt také pomůže při redukci opuchlin. Můžete také udělat jemnou kaši nebo šťávu a pod vaše oči. Nechte působit přibližně půl hodiny.

4. Mátové lístky

Mint Leaves

Rozmačkejte několik lístků máty a přiložte je pod oči. Přírodní adstringent v mátě pomůže zmírnit opuchlost a tmavé kruhy. Procedura zabere pouze několik minut a tak je ideální pro lidi, kteří spěchají. Můžete smíchat rozmačkanou mátu s trochou medu nebo olivového oleje a tím vytvořit pastu. Med má zkrášlující účinky včetně antibakteriálních, které mohou například zmírnit akné.

5. Růžová voda

Rose Water

Růžová voda má protizánětlivé vlastnosti a obsahuje vitamíny A a C prospěšné pro pokožku. Namočte vatu do růžové vody a přiložte no oči po dobu 10 minut. Pro výrobu růžové vody dejte vařit destilovanou vodu a přidejte okvětní lístky z růží. Pomalu vařte pod pokličkou, dokud lístky neztratí svoje zbarvení. Vodu uložte na chladné místo.

6. Mandlový olej

Almond Oil

Mandlový olej je vysoce účinný při redukci kruhů pod očima. Můžete si ho vyrobit rozšleháním mandlí v mixéru s trochou mléka, nebo si ho můžete koupit již hotový v obchodě a smíchat s jedlou sodou pro výrobu pasty. Procedura se používá přes noc, takže ji nelze použít jako rychlou pomoc.

7. Sůl

Salt

Tato metoda je nejjednodušší ze všech. Rozmíchejte malou lžičku soli v horké vodě. Namočte do ní vatové polštářky a přiložte na vaše oči po dobu nejméně 10 –ti minut. Sůl vytáhne vodu z vaší pokožky a zmírní opuchlost očí. Pokud se rozhodnete pro aplikaci delší než 10 minut, je to v pořádku, pouze vyměňte vatu za novou.

8. Jahody

Strawberries

Jahody obsahují hydroxykyselinu,která je výborná pro potlačování příznaků stárnutí pokožky a pro redukci opuchlin pod očima. Použijte vychlazené jahody z lednice pro ještě větší efekt. Nakrájené plátky jahod přiložte na oči na několik minut. Je to rychlé a účinné.

9. Aloe Vera

Aloe Vera

Aloe je vynikající na redukci opuchlin pod očima, ale efekt je pomalejší než u předešlých metod. Používejte aloe každý den, nebo obden po dobu jednoho týdne než uvidíte účinky. Je to dobrý způsob jak dlouhodobě pečovat o váš vzhled. To je také důvod, proč mnoho lidí používá aloe, než jdou spát.

10. Pomerančová šťáva

Orange Juice

Tato metoda také zabere nějaký čas, než začne účinkovat, proto používejte pomerančovou šťávu spíše jako dlouhodobou péči o vzhled než jako rychlou pomoc. Většina lidí používá pastu vyrobenou smícháním pomerančové šťávy s glycerolem nebo trochou želatinu. Naneste pastu pod vaše oči několikrát týdně a nechte působit několik hodin nebo přes noc. Krása pomerančové šťávy je v tom, že obsahuje vitamín C, který je vynikající pro zdraví vaší pokožky.

 

Opuchlost očí se objeví, když lymfatický systém nestíhá odvádět tekutiny z oblasti pod očima, které se tam ukládají. Výše uvedené metody pomáhají snižovat zadržování vody nebo její odstraňování z oblasti kolem očí. Dlouhodobé řešení pro napuchlé oči je dostatek odpočinku a správná životospráva a pitný režim. Vyhýbejte se nadměrnému množství soli v jídle, která může způsobit zadržování vody. Malé množství kofeinu ve vaší dietě také pomůže tím, že působí jako přírodní diuretikum (léčivo nebo rostlinná droga navozující zvýšenou diurézu (vylučování) vody a elektrolytů v moči z těla).