7 tipů pro krásný vzhled bez make-upu

Mnoho žen si myslí, že make-up je jediný způsob jak každý den vypadat dobře. I když je make-up úžasný a zábavný, nemusíte ho používat každý den, abyste vypadaly skvěle. Každý den tráví ženy před zrcadlem příliš mnoho času a energie aniž by si uvědomovaly, jak krásné jsou i bez všech těch očních stínů, řasenek a korektorů, které používají. Vyjít si ven bez make-upu vám ušetří mnoho času a peněz a také vám to pomůže zlepšit odstín vaši pokožky, která bude více rozzářená. Zde je sedm tipů jak vypadat každý den krásně bez make-upu.

1. Myjte si obličej každé ráno a každý večer

Pokud chcete vypadat dobře bez make-upu, měli byste si mýt obličej každé ráno a každý večer. Možná vám to přijde jako samozřejmost, ale věřte tomu nebo ne, mnoho žen si ráno obličej nemyje a to je velká chyba. Mytí obličeje po ránu a večer rozzáří vaši pokožku a pomáhá v prevenci proti akné.

2. Používejte šetrný čistič pleti

Nešetrný čistič odstraňuje kožní buňky a dělá vaší pokožku suchou a zarudlou. Proto je důležité používat šetrný čistič na pleť. Zkuste používat hypoalergenní čistič proti pórům, který dobře funguje s vaším typem pokožky. To je jeden ze spolehlivých způsobů jak vypadat skvěle bez make-upu.

3. Používejte správný hydratační krém

Používání hydratačního krému hned po umytí je nezbytné pro to, aby vaše pokožka vypadala zdravě a mladě. Bohužel spousta hydratačních krémů může způsobit, že vaše pokožka bude mastná a lesklá. Proto je důležité vyzkoušet a najít ten správný hydratační krém pro vás.

4. Použijte vazelínu místo řasenky

I když to může znít poněkud divně, používání vazelíny místo řasenky je vyzkoušený způsob, jak vypadat dobře bez make-upu. Jednoduše naneste trošku vazelíny na vaše řasy a nechte je rozzářit bez použití řasenky. Pokud řasenku používáte, zkuste použít vazelínu na její odstranění. Je mnohem šetrnější než řada odstraňovačů očního make-upu.

5. Na rty použijte kokosový olej místo klasického balzámu

Kokosový olej můžete použít nejen na odstranění make-upu, ale také jako balzám na rty. Většina běžných balzámů na rty obsahují chemikálie, které rty vysušují a mohou způsobit, že vaše rty budou vypadat vybledle a bez života. Trocha kokosového oleje pomůže vaše rty hydratovat a zacelit popraskané části. Proč nedat vašim rtům svěží a zdravý vzhled s kokosovým olejem?

6. Nepřehánějte to s vytrháváním obočí

Samozřejmě, že potřebujete své obočí udržovat, ale nepřehánějte to s jeho vytrháváním. Stačí, když se zbavíte okolních chloupků okolo obočí bez nutnosti zasahování do samotného obočí. I pokud máte silnější obočí, nemusíte ho celé odstraňovat. Místo toho se ho snažte pouze upravovat.

7. Jezte zdravě

Když máte zdravou pokožku, nepotřebujete make-up. Jídlo, které jíte každý den, hraje klíčovou roli ve zdraví a vzhledu vaší pokožky. Snažte se jíst více ovoce a zeleniny. Existují také potraviny, které vám při pravidelné konzumaci zajistí krásnou pokožku-např. lněné semínko, rajčata, hořká čokoláda, jogurt a další. Správná životospráva je pro krásnou pleť bez make-upu klíčová.

Vypadat krásně bez make-upu není tak složité, jak si můžete myslet. Malé změny v péči o pokožku mohou přinést úžasné výsledky!