8 nejdůležitějších tipů, jak připravit své vlasy na podzim a zimu

 

C:\Users\Slavek\Desktop\Krása\Prepping Your Hair for Fall and Winter 8 Must-Read Tips\Prepping-Your-Hair-for-Fall-and-Winter.jpg

Zatímco si většina lidí s podzimem vybaví pestré barvy a romantiku, já si většinou vzpomenu na problémy s vlasy. Změna teploty a vlhkost mohou dát vlasům zabrat a způsobit vlasům hodně škody jako například vysušení, lupy, krepatící vlasy a další. Navíc na podzim jsou mé vlasy oslabené z léta od slunce, a proto pro mě podzim představuje období intenzivní péče o vlasy. A přestože postarat se o vlasy na podzim je svým způsobem jednoduší než v létě, jsou určité věci, které musíte vědět. Proto si přečtěte, jak vlasy správně připravit na chladnější počasí.

1. Zastřihněte je

První věc, kterou na podzim se svou hřívou provedu, je, že se zbavím roztřepených konečků. Lámavé a roztřepené konce, které jsou poškozené od slunce, se totiž už nikdy nezacelí. Je to část vlasů, která se velmi lehce poškodí, a abychom se vyvarovali poničným koncům, měli bychom chodit na stříhání každé dva měsíce. To je skvělý způsob, jak posílit vlasy a udržet je zdravé.

2. Sáhněte po olejích a přírodních ingrediencích

Tento trik není trik není určený jen pro tuto sezónu, ale vaše vlasy potřebují více přírodních ingrediencí na podzim a v zimě než kdykoli jindy. Z léta, kdy byly vaše vlasy vystaveny horku, slané vodě a chemikáliím, mohou vaše vlasy vypadat jako sláma a být bez života, avšak používáním přírodních přípravků můžete zabránit dalšímu vysušování a svědění. Vyhýbám se chemickým produktům a také přípravkům na bázi alkoholu, protože vytahují z vlasů živiny a ničí ochranou vrstvu pokožky hlavy. Nicméně látkou, kterou volím pro péči o vlasy, jsou rostlinné oleje. Přídáním pár kapek kokosového oleje do šampónu, dodá mým kadeřím energii a lesk. Stejně tak pokaždé rozetřu pár kapek, ještě když jsou mé vlasy vlhké.

3. Dobarvěte konečky

V létě mohou vlasy získat barvu s nádechem slunce, přirozeným efekt a ombré. Na brunetách a blondýnách vypadají melíry naprosto úchvatně. Mé konečky zůstanou o dva nebo o tři odstíny světlejší než zbytek mých vlasů, bohužel tento efekt do měsíce zmizí. Proto při barvení volím tmavší odstíny, abych vyrovnala barvu a zmírnila tak přechod. Navíc barvy na konce vlasů vyživují právě roztřepené a poškozené konečky.

4. Zásobte se přípravky na ochrani před teplem

Přestože culíky a podobné účesy v létě mohou šetřit vlasy, na podzim vaše vlasy trpí kvůli nadbytku fénování, žehlení a také kvůli stylingovým produktům, které vlasy silně zatěžují. Žehlím si vlasy už roky a neobejdu se bez kvalitního přípravku na ochranu před teplem. Nejenže dodá vlasům zdravý vzhled, ale také díky nim vydrží styling déle.

5. Vyberte čisticí šampón

Kvůli zbytkům opalovacích prostředků, soli a stylingových produktům, se moje vlasy na podzim začnou mastit a vypadají splihle. K tomu všemu obyčejná kohoutková voda může za to, že se ve vašich vlasech hromadí chlor. Proto začínám další období tím, že si profesionálně nechám vyčistit vlasy. Pokud si nemůžete dovolit, zainvestujte do dobrého čisticího šampónu. Když ho budete používat jednou za dva týdny, získáte tak naprosto čisté a zářivé vlasy. Nicméně, takové šampóny jsou celkem drastické, takže pokud je máte nabarvené, tak si dávejte pozor, abyste díky nim barvu nesmyli.

6. Vyživte je

Určitě to znáte, se zimou přichází i svědivá a vysušená kůže. To samé se stane i vlasům. Na podzim proto potřebují výživu navíc, aby se mohly bránit chladnému počasí. Nejlepší bude, když budete vlasy vyživovat poté, co je umyjete čisticím šampónem, protože díky tomu nebudou vypadat mastné a těžké. Výživu dodávám hřívě hlavně, když chci zamezit tomu, aby mé vlasy poletovaly. Vlasy vyživuji maskami z jojobového oleje a kondicionéry, ty posilní vlasy na dlouho a pomáhají bojovat proti lupům.

7. Vyzbrojte se čepicí

V chladných podzimních a zimních ránech si jen hrstka lidí troufne vyjít ven bez jakékoli pokrývky hlavy. Mužům většinou nevadí jakékoli čepice, zatímco ženy mají v čepici vlasy natlačené na hlavu a kvůli tomu pak mají nehezký rozcuchaný účes. Abych tomu předešla, volím vlasové produkty pro extra objem. Tužidlo a stylingové spreje jsou povinností, pokud nosíte čepici a chcete svůj účes zachránit. Jejich použití je jednoduché a vlasy vypadají skvěle i po hodině nošení čepice. A také je dobré se vyhnout vlněným šálám, protože elektrizují vlasy a toho se pak těžko zbavuje.

8. Masírujte je

Ačkoli to zní zvláštně, masáž hlavy je to, co v zimních měsících potřebujete. Stimuluje totiž průtok krve, růst vlasy a k tomu budete mít zdravější vlasy a hlavu. K tomu obvykle používám esenciální oleje a kartáč z kančích štětin. Současně je 10 minut masáže hlavy před usnutím skvělý způsob, jak si odpočnout a naladit se ke spánku.

Tyto triky se dají využít jakoukoli sezónu a většinu už možná dobře znáte. Když je budete poctivně dodržovat, pak s nimi v chladném období lehce udržíte vaši neposednou hřívu pod kontrolou!

Autor: Diana White

Přeložila: Jana M.