Co o vás prozrazuje, že jste neodolatelná?

 

Všechny ženy se starají o svůj vzhled a dělají všechno možné, aby byly krásné a atraktivní. Často se mi stává, že se podívám do zrcadla a vidím na sobě něco, co se mi nelíbí. Například má pleť není dokonale hladká, vlasy nejsou tak lesklé, jako je mají ženy v reklamě nebo nejsem tak štíhlá jako modelka. Pak si ale uvědomím, že opravdová krása vychází z něčeho jiného, než těchto detailů.

Co vlastně znamená být krásná? Jsem přesvědčena, že neexistuje nic jako ideál krásy, protože každá žena je jedinečná a má spoustu věcí, které ji odlišují a dělají ji úžasnou. Pokud jste krásná uvnitř, pak určitě budete přitahovat pozornost i bez makeupu. Každá z nás má určité rysy či znaky, které ji dělají krásnou a půvabnou. Já si jsem například jistá tím, že mé chování, zvyky a způsob oblékání a mé pohyby mě dělají něčím zvláštní. Nicméně, pokud o sobě máte pochybnosti, následující věci vám pomůžou si uvědomit, že jsem nepřekonatelně krásná.

1. Úsměv

Věděli jste, že váš úsměv má magickou sílu? Milý a upřímný úsměv na tváři kolem vás vždycky dokáže vzbudit obdiv a dobrosrdečnost. A naopak, nikomu se vaše tvář nebude líbit, když se budete tvářit naštvaně a nespokojeně. Všimli jste si někdy, že, když se lidé usmívají, oči se jim lesknou radostí a štěstím? Jen ti, kteří jsou štastní, vypadají okouzlivě, takže byste neměli zmeškat jediné příležitosti, kdy můžete sdílet úsměv s ostatními. Ovšem mějte na paměti, že abyste zapůsobilina lidi ve vašem okolí, váš úsměv musí být přirozený. Já osobně se proto snažím nepotlačovat své pocity a smát se, kdykoli se na to cítím.

2. Oči

Možná, že často slýcháte, že oči jsou zrcadlem duše, a já se s tímhle naprosto souhlasím. Ať už jste veselí, smutní nebo zamilovaní, vaše oči to nakonec stejně prozradí. Navíc oči jsou základním elementem naší přitažlivosti a krásy. Když jsme veselí, spokojení a upřímní, není třeba cokoli říkat a ostatní poznají, jak se cítíme.

Nateklé oči po probdělé noci se dají zakrýt kosmetikou, co je ale nemožné schovat, je smutek či hněv. Proto, abych vypadala krásně, se snažím očima neustále vyzařovat štěstí, optimismus a důvěru. Právě díky mým očím si můj manžel uvědomil, že jsem ženou jeho života.

3. Dobré způsoby

Vím přesně, že ženské chování a dobré způsoby jsou zásadními věcmi, na kterých bych měla zapracovat, abych vypadala skvostně a byla středem pozornosti. Snažím se ovládat v každé situaci a vím, jak je to důležité. Například minulý měsíc jsem na oslavě kamarádových narozenin totiž viděla dívku, která byla neuvěřitelně hezká a elegantní. Jenže mému obdivu bylo konec, když otevřela pusu a začala mluvit. V tu chvíli jsem pochopila, že dobré způsoby dokážou dělat divy. Zpozorovala jsem, že tím když budu milá, tak upoutám pozornost lidí a oni se mnou budou mile komunikovat. Proto se tak snažím chovat a v přítomnosti mých přátel, kteří jsou také dobře vychovaní, se cítím pohodlně. Je dokázáno, že muži mají tendenci se chovat jako gentlemeni v přítomnosti opravdových dam. Proto nezapomínejte, že dobré způsoby jsou nesporným důkazem vaší krásy.

4. Sebevědomí

Sebevědomí je nepostradatelnou součástí toho, co dělá ženu půvabnou a okouzlující. Ačkoli je těžké si vybudovat zdravé sebevědomí, tak se to vyplatí. Nemohu říct, že hýřím sebevědomím, ale dělám všechno proto, abych zapracovala na této části mé osobnosti, protože mi to umožňuje ukázat moje nejlepší stránky ostatním. Je hezké, když si je žena jistá tím, že je v něčem jedinečná. Díky tomu vás každý bude mít rád a respektovat vás. Je normální mít nějaké chyby, ale když budete ukazovat to, jaká skutečně jste a budete se cítit sebevědomá, stanete se přirozeně krásnou bytostí.

5. Láska

Krása a láska jsou hodně propojeny. Síla lásky je neuvěřitelná a může dělat divy. Lidé, kteří jsou plni lásky jsou hodně oblíbení, protože sdílí své štěstí a náklonnost s ostatními. Když jsem se poprvé seznámila s mým manželem a zamilovala se do něj, přihodilo se mi něco zvláštního. Ten úžasný pocit, který jsem zažila, mi nabudil k úspěchu, vždycky jsem chtěla dělat dobré věci pro moji rodinu a přátele. Navíc jsem začala věnovat více pozornosti mému vzhledu a začala jsem nosit stylové obleční a makeup a to mi pomohlo vypadat neodolatelně. Nebojte se zamilování, každý si bude unesen vašimi krásnýma a štastnýma očima.

6. Styl oblékání

Je celkem přirozené, že většina žen se stará o to, co nosí a to, jak vypadá. Co se týče vybírání nových kousků do šatníku, jsem hodně vybíravá, protože chci něco, co je módní a perfektně mi padne. Když nosím oblečení, ve kterém se cítím dobře, moje sebevědomí roste a dokážu oslnit každého. Nezáleží na tom, jestli jste hubená nebo silnější, je možné najít oblečení, které zdůrazní vaší krásu a zakryje všechny nedostatky na vašem těle. Takže se podívejte do zrcadla a zeptejte se, jestli nosíte opravdu to, co vám sedí. Pokud ano, pak si můžete být jista, že jste naprosto překrásná.

A pamatujte, krása není jen o tváři a těle, je za tím něco daleko více významějšího, co vychází zevnitř a odhaluje nás vnitřní svět. Být pozitivní, sebevědomá, laskavá a šťastná je to, co nás dělá půvabnými. Takže místo toho, abyste se styděli za svůj vzhled, soustřeďte se na vaše dobré stránky.

Doufám, že tyto věci vám pomohou si uvědomit, že jste jedinečná. A na závěr se sami sebe zeptejte, máte nějaké další rysy, které jsou důkazem vaší krásy?

Autor: Olga Kachmar

Přeložila: Jana M.